10.10.2017

Стан та перспективи реформування системи надання адміністративних послуг обговорювалися представниками влади, громадськості та міжнародних організацій

 

1507726591 conf 109-10 жовтня 2017 року у м. Києві відбулася конференція на тему: «Стан та перспективи реформування системи надання адміністративних послуг. Децентралізація повноважень у сфері надання адміністративних послуг».

Мета конференції – обмін досвідом та кращими практиками реформування системи надання адміністративних послуг.

Організаторами конференції виступили Міністерство економічного розвитку і торгівлі України, Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України за підтримки проекту «Реформа управління на сході України», що виконується компанією Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH за дорученням Федерального Уряду Німеччини.

У конференції взяли участь: Перший віце-прем’єр-міністр України-Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів, Міністр Кабінету Міністрів України Олександр Саєнко, директор Програми «U-LEAD з Європою» від GIZ (Компонент І) Бастіан Файгель, заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе, заступник Міністра юстиції України Олена Сукманова, Перший заступник Міністра соціальної політики України Ольга Крентовська, Перший заступник Голови Державної міграційної служби України Діна Пімахова; представники Офісу реформи адміністративних послуг, проектів: «Реформа управління на сході України II», ЄС з модернізації центрів надання адміністративних послуг, U-LEAD, PROMIS; представники міністерств, інших центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, міжнародних та вітчизняних неурядових організацій, експертів, а також представники міністерств Вірменії та Грузії, які займаються формуванням та реалізацією політики з надання публічних послуг у своїх країнах.

Від Херсонської області участь у роботі заходу взяли представники Департаменту економічного розвитку, торгівлі та туризму облдержадміністрації, центру надання адміністративних послуг м.Херсона.

Під час конференції розглядалися питання: функціонування системи надання адміністративних послуг, у тому числі в об’єднаних територіальних громадах; запровадження надання найпопулярніших адміністративних послуг через центри надання адміністративних послуг; електронного врядування в системі надання адміністративних послуг; міжнародного досвіду розвитку системи надання адміністративних послуг; міжнародної допомоги та участі неурядових організацій у реформуванні адміністративних послуг.

В Україні створені та діють 713 центрів надання адміністративних послуг. На сьогодні одним із пріоритетів розвитку держави є створення об’єднаних територіальних громад, а на їх базі – центрів надання адміністративних послуг.

Міністерство економічного розвитку і торгівлі України працює над удосконаленням структури Єдиного державного порталу адміністративних послуг. Створено особистий кабінет, 12 послуг міністерства переведено в електронну форму. У перспективі всі адміністративні послуги будуть надаватися через Єдиний державний портал.

Учасники конференції ознайомилися з можливостями міжнародної допомоги у сфері реформування системи надання адміністративних послуг.

Було зазначено, що в Україні реалізується низка міжнародних програм та проектів: «Реформа управління на сході України II», ЄС з модернізації центрів надання адміністративних послуг, U-LEAD, PROMIS, діяльність яких направлена на створення, розширення та удосконалення роботи центрів надання адміністративних послуг, підвищення ефективності їх роботи та покращання якості надання адміністративних послуг, навчання адміністраторів. За участі кожного з проектів створено низку сучасних центрів у різних регіонах України, в тому числі на базі об’єднаних територіальних громад.

Учасники конференції мали нагоду обговорити проблемні питання, обмінятися досвідом у вирішенні таких питань.

Кращі фахівці країни у сфері реформування надання адміністративних послуг були відзначені листами подяки Міністерства економічного розвитку і торгівлі України та Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.

Подякою нагороджена начальник відділу адміністративних послуг Херсонської міської ради Антонова Лариса Вікторівна.